Ndërlidhjet

Inteligjenca artificiale ia ktheu zërin që ia mori sëmundja


Inteligjenca artificiale ia ktheu zërin që ia mori sëmundja
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Një ekip mjekësh në Rod Ajllënd tregon se si teknologjia e klonimit të zërit përmes inteligjencës artificiale (IA), e cila ka nxitur shqetësime të mëdha për keqpërdorim të mundshëm, mund të jetë jashtëzakonisht e dobishme për disa njerëz. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG