Ndërlidhjet

Intervistë me James Appathurai


Intervistë me James Appathurai
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:14 0:00

Zëvendësndihmësi i sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, James Appathurai, thotë në një intervistë për Shërbimin e Ballkanit të Radios Evropa e Lirë, se raporti midis Kosovës dhe Serbisë, mbase paraqet sfidën më thelbësore në rajonin e Ballkanit Perëndimor. Ai konfirmon se NATO-ja do të bëjë çmos për të ndihmuar në zgjidhjen e kësaj çështjeje, përderisa thekson angazhimin e saj për të siguruar një mjedis të sigurtë në Kosovë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG