Ndërlidhjet

Irani midis kapitullimit dhe të qenët fuqi bërthamore


Irani midis kapitullimit dhe të qenët fuqi bërthamore
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:40 0:00

Qëkur presidenti amerikan, Donald Trump, ka njoftuar për tërheqjen e SHBA-së nga marrëveshja bërthamore me Iranin, më 8 maj, shumë janë pyetur se çfarë do të ndodhë tani. Këtë javë, sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pomepo, ka bërë të ditur atë që pret ai: kapitullimin e Iranit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG