Ndërlidhjet

Irani premton se do të blejë çdo armë që i duhet


Irani premton se do të blejë çdo armë që i duhet
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Presidenti Hassan Rohani ka thënë se Irani do të blejë çdo armë që nevojitet për të mbrojtur veten në rajon nga “fuqitë pushtuese”. Ai i ka dhënë këto deklarata më 18 prill gjatë paradës ushtarake të mbajtur në Ditën Kombëtare të Ushtrisë. Rohani po ashtu ka siguruar shtetet në rajon se Irani kërkon raporte të mira fqinjësore dhe se ky vend nuk përbën ndonjë kërcënim. Britania, Franca dhe Gjermania raportohet të kenë propozuar sanksione të reja evropiane ndaj Iranit rreth programit të raketave balistike dhe për rolin e saj në luftën në Siri. (AP)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG