Ndërlidhjet

Jeta në mërgim në Argjentinë: Ish-ushtari rus që refuzoi të luftonte në Ukrainë


Jeta në mërgim në Argjentinë: Ish-ushtari rus që refuzoi të luftonte në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:07 0:00

Pas pushtimit në shkallë të gjerë të Ukrainës nga Rusia, Fyodor, një ushtar rus 27-vjeçar, u trondit nga humbjet dhe vdekjet e shkaktuara nga lufta. Ai la ushtrinë dhe shkoi në Argjentinë me gruan e tij, Olenën. Atje, ai punon si pastrues për të siguruar jetesën. (Përgatitën: Gresa Kraja dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG