Ndërlidhjet

Drejtësia selektive në gjykimin e rasteve të korrupsionit


Drejtësia selektive në gjykimin e rasteve të korrupsionit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:29:31 0:00

Në këtë episod të emisionit Iustitia analizohet se si të fuqishmit, nën petkun e pushtetit, edhe pse akuzohen për korrupsion, arrijnë që përmes vendimeve të kundërligjshme gjyqësore të lirohen përfundimisht, dhe se çfarë po ndodh me rastet kur Gjykata Supreme ka konstatuar se gjykatësit e shkallëve më të ulëta, në mënyrë të kundërligjshme, kanë liruar personat e akuzuar për korrupsion.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG