Ndërlidhjet

Fenomeni i ngritjes së aktakuzave ndaj personave të vdekur


Fenomeni i ngritjes së aktakuzave ndaj personave të vdekur
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:28:56 0:00

Edhe pse është sinjalizuar se prokurorët në Kosovë po gabojnë vazhdimisht, duke akuzuar persona të vdekur, kjo praktikë nuk po ndalet. Si ngrenë ata aktakuza, pa zhvilluar hetime? "Iustitia" është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision transmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG