Ndërlidhjet

Loja e drejtësisë me kthimin e rasteve në rigjykim


Loja e drejtësisë me kthimin e rasteve në rigjykim
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:21:24 0:00

Rreth 40 për qind të lëndëve kthehen në rigjykim nga Gjykata e Apelit në Kosovë. Mësoni se pse gjyqësori po luan pingpong me lëndët e qytetarëve, duke stërzgjatur zgjidhjen e tyre përmes kthimit të shpeshtë në rigjykim, dhe se pse Apeli, edhe pse ka të drejtë t’i gjykojë vetë këto lëndë, vazhdimisht i kthen ato në rigjykim. 'Iustitia' është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision trasmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG