Ndërlidhjet

Trajtimi selektiv i rasteve civile nga gjyqësori


Trajtimi selektiv i rasteve civile nga gjyqësori
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:23:59 0:00

Zyrtarëve publikë, në pozita me ndikim, lëndët civile iu zgjidhen në afat të arsyeshëm kohor, ndërsa ky standard nuk vlen për qytetarët e thjeshtë, të cilët presin me dekada për ta realizuar një të drejtë. Hulumtimi i emisionit 'Iustitia' dëshmon sesi drejtësia në Kosovë zbatohet në mënyrë selektive. 'Iustitia' është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision transmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG