Ndërlidhjet

Transparenca qeveritare në financimin e të akuzuarve nga Gjykata Speciale


Transparenca qeveritare në financimin e të akuzuarve nga Gjykata Speciale
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:28:57 0:00

Nga buxheti i Kosovës shpenzohen miliona euro për të akuzuarit e Hagës. Si janë kryer pagesat për disa prej ish-eprorëve të UÇK-së, pa transparencë? Kush prej personave të cilëve iu është konfirmuar aktakuza ka përfituar më shumë, e kush më pak? "Iustitia" është emision që transmetohet çdo dy javë dhe prodhohet nga Radio Evropa e Lirë dhe Betimi për Drejtësi. Ky emision transmetohet edhe në RTV21.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG