Ndërlidhjet

Në Izjum zbulohen dhoma të torturës


Në Izjum zbulohen dhoma të torturës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:53 0:00

Autoritetet ukrainase thonë se kanë zbuluar së paku dhjetë lokacione në qytetin e çliruar të Izjumit, ku forcat ruse kanë torturuar civilë dhe ushtarë ukrainas. Ish të burgosurit thonë se kanë duruar rrahje, goditje me elektroshok dhe djegie. (Përgatitën: Valona Tela, Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG