Ndërlidhjet

Jeta e të pasurve të Kazakistanit


Jeta e të pasurve të Kazakistanit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Një vilë në Kanë, një pallat në Zvicër, një bllok i tërë në Londër - këto janë vetëm disa nga investimet e të afërmve të ish-presidentit të Kazakistanit, Nursultan Nazarbaev, i cili ka dhënë dorëheqje në vitin 2019. Në një hulumtim të gjerë, gazetarët e Radios Evropa e Lirë kanë dokumentuar pasurinë e madhe që ish-familja e parë ka fituar për gati tri dekada të udhëheqjes së Nazarbaevit. (Përgatitën: Valona Tela dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG