Ndërlidhjet

Jeta e vështirë në Herson pas çlirimit

Disa ditë pas çlirimit dhe marrjes së kontrollit nga forcat ukrainase, banorët e qytetit port jugor të Hersonit po përballen me mungesë të ujit dhe energjisë elektrike ndërsa autoritetet kanë shtuar përpjekjet për të ofruar ndihma humanitare. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG