Ndërlidhjet

Jetimët ukrainas luten të mos e zhgënjejnë nënën e vrarë


Jetimët ukrainas luten të mos e zhgënjejnë nënën e vrarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Nëna e Vyacheslav Yalovit vdiq në krahët e tij, pas një sulmi ajror rus, teksa ata po ecnin bashkë drejt shtëpisë së tyre, në fshatin Verhnotoretske, në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë, më 2022. Vyacheslavi, i cili sapo ka mbushur 19 vjet, tani është kujdestar i dy vëllezërve dhe dy motrave të tij. Projekti i Radios Evropa e Lirë, Current Time, ka pranuar qindra thirrje dhe mesazhe nga njerëz që kanë ofruar ndihmë, pas raportimit për familjen. Ata tani jetojnë bashkë, në kryeqytetin ukrainas, Kiev. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG