Ndërlidhjet

Biden në Kiev: Amerikanët qëndrojnë me ju dhe bota qëndron me ju


Biden në Kiev: Amerikanët qëndrojnë me ju dhe bota qëndron me ju
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, bëri një vizitë të paparalajmëruar në kryeqytetin ukrainas, Kiev, më 20 shkurt, në prag të njëvjetorit të nisjes së pushtimit rus, për të konfirmuar “angazhimin e palëkundur” të SHBA-së ndaj demokracisë, sovranitetit dhe integritetit territorial të Ukrainës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG