Ndërlidhjet

Hahn nuk e përjashton ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë


Hahn nuk e përjashton ndryshimin e kufijve në mes të Kosovës dhe Serbisë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Komisionari për zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, nuk e përjashtoi mundësinë e ndryshimit të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë. Në një intervistë për Radion Evropa e Lirë ai tha se zgjidhja e mosmarrëveshjeve midis dy vendeve duhet të kontribuojë në qëndrueshmërinë dhe zhvillimin e rajonit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG