Ndërlidhjet

Borrell: Ky është rasti që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje finale


Borrell: Ky është rasti që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje finale
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:42 0:00

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, ka thënë se Bashkimi Evropian pret që Kosova dhe Serbia të arrijnë një marrëveshje ligjërisht obliguese për normalizim të marrëdhënieve. Borrell ka thënë se në BE është një momentum i ri sa i takon perspektivës së Ballkanit Perëndimor dhe Kosova e Serbia duhet ta shfrytëzojnë atë. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG