Ndërlidhjet

Kalorësit kirgizë rrezikojnë jetën në Alpe


Kalorësit kirgizë rrezikojnë jetën në Alpe
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:20 0:00

Me përfundimin e pranverës në Kirgizi - vend i Azisë Qendrore pa dalje në det - kalorësit duhet t’i çojnë kuajt e tyre në kullota më të gjelbra, që gjenden majave të maleve. Udhëtimi që zgjat tri ditë, është rraskapitës, por i përshkuar me peizazhe mahnitëse që përçojnë historinë e pasur nomade të popullit kirgiz. (Përgatitën: Valona Tela dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG