Ndërlidhjet

REL identifikon se kush qëndron prapa kamionëve të përdorur në barrikada


REL identifikon se kush qëndron prapa kamionëve të përdorur në barrikada
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Në veri të Kosovës, serbët lokalë ngritën përkohësisht barrikada për të kundërshtuar vendimet e autoriteteve të Kosovës për reciprocitet ndaj Serbisë. U përdorën shumë kamionë dhe automjete tjera të rënda për t’i bllokuar rrugët drejt pikave kufitare mes dy vendeve. Të kujt ishin makinat? (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG