Ndërlidhjet

Familjet e pjesëtarëve të IS-it kthehen në shtëpi


Familjet e pjesëtarëve të IS-it kthehen në shtëpi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Mbi 200 njerëz janë larguar javën e kaluar nga kampi Al-Hol në Siri, i cili strehon familjet e pjesëtarëve të grupit militant, Shteti Islamik (IS). Të zhvendosurit kanë braktisur kampin më 16 janar, dhe janë nisur drejt shtëpive të tyre, në Deir Ezor dhe në zonat përreth. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG