Ndërlidhjet

Katedralja Notre Dame përmes fotografive

Katedralja Notre Dame në Paris, një nga monumentet më të vizituara në botë, u kap në flakë më 15 prill.

Prokuroria franceze nisi një hetim për shkakun e zjarrit, i cili shkatërroi pjesën më të madhe të çatisë dhe shkaktoi rrëzimin e majes. Katedralja, e cila daton në shekullin e 12-të, ishte në mes të rinovimeve.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG