Ndërlidhjet

Katër gjërat kryesore nga Samiti i NATO-s në Madrid


Katër gjërat kryesore nga Samiti i NATO-s në Madrid
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Udhëheqësit e Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO) premtuan më shumë ndihmë ushtarake për Ukrainën dhe e shpallën Rusinë “kërcënim të drejtpërdrejtë” në samitin e tyre, të mbajtur në Madrid gjatë 29 dhe 30 qershorit. Udhëheqësit e aleancës ushtarake perëndimore prej 30 anëtarësh u mblodhën në kohën e pushtimit të paprovokuar të Ukrainës nga Moska. Redaktori për Evropën i Radios Evropa e Lirë, Rikard Jozwiak, ishte në kryeqytetin spanjoll për ta përcjellë takimin, dhe nxori këto katër gjëra kryesore. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG