Ndërlidhjet

Kievi në terr pas sulmeve ruse

Rusia ka goditur rrjetin elektrik të Ukrainës dhe pjesë tjera infrastrukturore përmes sulmeve ajrore qe disa javë rresht, duke lënë në terr miliona ukrainas, përfshirë në kryeqytetin e vendit, Kiev.

(Përgatiti: Trim Haliti)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG