Ndërlidhjet

"Kina pushton Rusinë": Vizatimori kundër luftës bën bujë


"Kina pushton Rusinë": Vizatimori kundër luftës bën bujë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Vizatimori i popullarizuar në gjuhën ruse, “Masyanya”, po përjeton rritje të shikueshmërisë në YouTube, pas një episodi të ri, në të cilin Kina e pushton Rusinë, për ta shpëtuar atë nga fashizmi. Rusia e ka përdorur të njëjtin pretekst të pabazë për të nisur pushtimin e Ukrainës, më 24 shkurt. Krijuesi i vizatimorit, artisti ruso-izraelit, Oleg Kuvaev, thotë se episodi ka në shënjestër rusët, të cilët e mbështesin luftën në Ukrainë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG