Ndërlidhjet

Kina dhe Rusia: Propagandë për COVID-19


Kina dhe Rusia: Propagandë për COVID-19
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:19 0:00

Një senator amerikan e ka akuzuar Kinën për “propagandë mbeturinash” për koronavirusin. Bashkimi Evropian thotë se pretendimet se po përçahet për shkak të koronavirusit, janë bërë trend në mediat sociale. Kina dhe Rusia, në anën tjetër, kanë në shënjestër audiencat globale, teksa raportojnë për ndihmat që u kanë dhënë vendeve të tjera dhe, në të njëjtën kohë, shpërndajnë dezinformacione. (Përgatiti: Valona Tela)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG