Ndërlidhjet

Një ditë me një komandant dronësh në betejën për Bahmutin


Një ditë me një komandant dronësh në betejën për Bahmutin
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Andriy Kuzakov, korrespondent i projektit të Radios Evropa e Lirë, Current Time, ka kaluar një ditë bashkë me një njësit ukrainas të zbulimit ajror, përgjatë vijës së frontit midis Bahmutit dhe Soledarit, ku luftimet brutale po vazhdojnë. Zyrtarët ushtarakë ukrainas kanë thënë se forcat ruse kanë kryer dhjetëra sulme përreth Bahmutit gjatë ditëve të fundit. Janë bombarduar rreth 15 vendbanime, përfshirë Soledarin, një qytezë që forcat ruse pretendojnë se e kanë marrë nën kontroll. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG