Ndërlidhjet

Një seancë ndryshe e Kongresit

Me gjithë protestat para dhe brenda ndërtesës së Kongresit nga mbështetës të presidentit aktual, Donald Trump, duke ndërprerë dhunshëm seancën, Kongresi amerikan ka certifikuar Joe Bidenin si president dhe Kamala Harris nënpresidente të ardhshme të SHBA-së. Brenda ndërtesës së Kongresit shihen dëmet e shkaktuara nga protestuesit që arritën të futen dhunshëm.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG