Ndërlidhjet

Koreja Veriore thotë se do ta sulmojë Guamin gjatë këtij muaji


Koreja Veriore thotë se do ta sulmojë Guamin gjatë këtij muaji
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Televizioni shtetëror i Koresë së Veriut ka njoftuar sot për planin për të sulmuar territorin amerikan të Guamit, me raketa interkontinentale gjatë mesit të muajit gusht. Ky njoftim vjen dy ditë pasi presidenti amerikan, Donald Trump ka paralajmëruar Korenë e Veriut se kërcënimet e mëtejshme të bëra nga Pheniani do të ndeshen me “zjarr dhe tërbim” nga Shtetet e Bashkuara. (Video: Reuters)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG