Ndërlidhjet

Përse koronavirusi i “kursen” fëmijët?


Përse koronavirusi i “kursen” fëmijët?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

Nga të dhënat e bëra publike duket se ata që kanë më shumë simptome dhe komplikime nga koronavirusi janë njerëz më të vjetër. Përse ky virus duket se i kursen fëmijët? Për Zërin e Amerikës përgjigjet Steven Zeichner, drejtues i Divizionit të Sëmundjeve Infektive Pediatrike, pranë Universitetit të Virxhinias.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG