Ndërlidhjet

Kosova, nikoqire e “Defender Europe 2023”

Nga sot e deri më 2 qershor, Kosova do të jetë nikoqire e stërvitjes më të madhe ndërkombëtare në rajonin e Ballkanit, "Defender Europe 2023" [Mbrojtësi i Evropës 2023], që do të mbahet në Babaj të Bokës të Gjakovës. Ceremonia e hapjes u mbajt të dielën në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë.


Shfaq më shumë

16x9 Image

Erjonë Popova

Erjonë Popova është redaktore e web-it dhe gazetare e Radios Evropa e Lirë në Prishtinë.

XS
SM
MD
LG