Ndërlidhjet

Kosova feston "Ditën e Evropës" pa viza


Kosova feston "Ditën e Evropës" pa viza
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Tradita e festimit të 9 majit, Ditës së Evropës ka vazhduar edhe sivjet në Kosovë. Institucionet publike, shkollat dhe administrata e shtetit, në këtë ditë, nuk punojnë. Atmosfera i ngjanë një feste tashmë tradicionale, pavarësisht faktit që Kosova mbetet ende vendi i vetëm në këtë rajon me një perspektivë më të ndërlikuar integruese në Bashkimin Evropian dhe vendi pa liberalizimin e vizave.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG