Ndërlidhjet

Kosova e rrezikuar prej të kthyerve nga Siria dhe Iraku


Kosova e rrezikuar prej të kthyerve nga Siria dhe Iraku
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00

Kosova nuk është imune dhe personat e radikalizuar mund të kryejnë dhunë, thuhet në draft-strategjinë Shtetërore Kundër Terrorizmit për vitet 2018 – 2022, që është hartuar nga Ministria e Punëve të Brendshme e Qeverisë së Kosovës. Sipas këtij dokumenti, Kosova mund të rrezikohet nga kosovarët, të cilët kthehen nga zonat e konfliktit në Siri e Irak. (Montazhi: Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG