Ndërlidhjet

Kosova rrëmben dy medalje të arta në Tokio


Kosova rrëmben dy medalje të arta në Tokio
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Kosova ka arritur t’i marrë dy medalje të arta në Lojërat Olimpike Tokio 2020. Kjo është hera e dytë që vendi merr pjesë në Lojëra Verore Olimpike. Në Rio në vitin 2016, Majlinda Kelmendi kishte marrë medaljen e parë të artë. (Përgatitën: Fatos Bytyçi dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG