Ndërlidhjet

Kosova dhe Serbia pranojnë "Marrëveshjen drejt normalizimit"


Kosova dhe Serbia pranojnë "Marrëveshjen drejt normalizimit"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takuan në Bruksel, më 27 shkurt, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në tryezën e bisedimeve ishte propozimi i BE-së, i titulluar "Marrëveshje drejt normalizimit mes Kosovës dhe Serbisë". Në deklaratën e lëshuar pas takimit, kryediplomati i BE-së, Josep Borrell, tha se palët shprehën gatishmërinë e tyre për të vazhduar me zbatimin e kësaj marrëveshjeje. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG