Ndërlidhjet

Bllokada në veri nëpërmjet fotografive

Disa orë para hyrjes së paralajmëruar në fuqi të dy vendimeve të Qeverisë së Kosovës, të cilat kanë të bëjnë me targat dhe dokumentet serbe, serbët lokalë në veri të Kosovës kanë bllokuar të dielën me kamionë rrugët që çojnë drejt pikëkalimeve kufitare Bërnjak dhe Jarinjë.


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG