Ndërlidhjet

Osmani fajëson bandat kriminale, Vuçiqi do tërheqjen e kryetarëve


Osmani fajëson bandat kriminale, Vuçiqi do tërheqjen e kryetarëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, akuzuan njëri-tjetrin për rritjen e tensioneve në veri të Kosovës - zonë e banuar me shumicë serbe. Osmani fajësoi “bandat kriminale” serbe për dhunën atje, ndërsa Vuçiq tha se zgjidhje e krizës do të ishte tërheqja e kryetarëve shqiptarë nga komunat me shumicë serbe. Osmani dhe Vuçiq morën pjesë në një samit evropian në Kishinjev të Moldavisë.

XS
SM
MD
LG