Ndërlidhjet

Mbyllja e kutive të votimit

Si u zhvillua procesi zgjedhor?

Të nderuar lexues, këtu e përmbyllim mbulimin e drejtpërdrejtë të procesit të zgjedhjeve lokale në Kosovë.

Radio Evropa e Lirë ju falënderon që qëndruat me ne!

Vazhdoni të na ndiqni në www.evropaelire.org; në radio në emisionet e orës 09:00, 12:00, 16:00 dhe 21:00; si dhe në rrjetet sociale Facebook e Twitter.

19:13 22.10.2017

Mbyllen vendvotimet

Në orën 19:00 janë mbyllur qendrat e votimeve për zgjedhjet lokale.

Pjesëmarrja në votime, sopas KQZ-së, ishte rreth 44 për qind.

18:36 22.10.2017

DnV: Raportohen shkelje të reja gjatë procesit zgjedhor

Koalicioni i organizatave joqeveritare “Demokracia në Veprim”, që monitoron procesin zgjedhor, në një konferencë për media, ka raportuar për parregullsi të reja gjatë procesit zgjedhor.

Ndër parregullsitë e vërejtura deri në orën 16:00, përmenden: tentimi për votim të shumëfishtë në 86 raste, votimi familjar në më shumë se 3 mijë raste, kurse 511 votues nuk e kanë gjetur emrin në listën e votuesve.

18:01 22.10.2017

Pritjet e qytetarëve të Graçanicës

Pritjet e qytetarëve të Graçanicës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

17:34 22.10.2017

Apostolova, e pakënaqur me pjesëmarrjen e votuesve

“Dalja e votuesve të Kosovës në zgjedhjet lokale është mjaft e ulët! U bëj thirrje njerëzve të Kosovës që të mos e humbin këtë rast që të vendosin për të ardhmen e tyre”, ka shkruar Përfaqësuesja e Bashkimit Evropian në Kosovë, Nataliya Apostolova në Twitter.

Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG