Ndërlidhjet

Përmbytje në pjesë të ndryshme të Kosovës

Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar vërshime në disa qytete në Kosovë. Qyteti më i prekur nga vërshimet, sipas raportimeve, është Skenderaj ku autoritetet lokale kanë shpallur gjendje emergjente. Vërshime janë regjistruar edhe në Vushtrri, Pejë dhe në komunat në veri të Kosovës.

(Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG