Ndërlidhjet

Protestuesit bëhen kreativë gjatë protestave antiqeveritare në Bjellorusi

Njerëzit që po protestojnë në rrugët e Bjellorusisë dhe në vende të tjera të botës, kundër zgjedhjeve presidenciale, të cilat thonë se u manipuluan, nuk po përdorin vetëm zërat e tyre për të shprehur zemërimin ndaj qeverisë. Por, ata po përdorin edhe forma kreative gjatë protestave, ku disa kanë bërë tatuazhe antiqeveritare. Madje protestuesit, kanë krijuar edhe formën e zemrës gjatë një proteste në Pragë.


Trego më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG