Ndërlidhjet

Pamje pas tërmetit të fuqishëm në qytetin kroat të Petrinjës


Pamje pas tërmetit të fuqishëm në qytetin kroat të Petrinjës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:40 0:00

Të martën, më 29 dhjetor, Kroacia u godit nga një tërmet i fuqishëm 6,3 shkallë të Rihterit. Epiqendra ishte 46 kilometra në juglindje të Zagrebit. Qyteti i Petrinjës, që gjendet 58 kilometra larg kryeqendrës kroate dhe sipas Kryqit të Kuq, në këtë qytet, situata është serioze.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG