Ndërlidhjet

Ish-kryeministri japonez vdes pas plagosjes


Ish-kryeministri japonez vdes pas plagosjes
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Ish-kryeministri i Japonisë, Shinzo Abe, ka vdekur në spital, ku është dërguar në gjendje të rëndë, pasi u plagos gjatë një fjalimi në qytetin Nara. Ai po merrte pjesë në një tubim zgjedhor, kur u qëllua me armë zjarri. Sulmuesi i dyshuar i tij është arrestuar menjëherë në vendin e ngjarjes. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG