Ndërlidhjet

Kryetarët në veri marrin detyrat


Kryetarët në veri marrin detyrat
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Nga 25 maji, të katër komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës udhëhiqen nga kryetarë shqiptarë, që dolën nga zgjedhjet e jashtëzakonshme të prillit. Kryetarët e Zubin Potokut, Zveçanit dhe Leposaviqit bënë betimin të enjten, ndërsa ai i Mitrovicës së Veriut u betua më 19 maj. Pjesëtarët e komunitetit serb i kanë bojkotuar zgjedhjet e një muaji më parë dhe kanë thënë se nuk do t'i pranojnë rezultatet, përkatësisht kryetarët e rinj.

XS
SM
MD
LG