Ndërlidhjet

Nxënësit kthehen në shkolla

Më 14 shtator ka nisur viti i ri shkollor në Kosovë. Në kohë pandemie, nxënësit dhe mësimdhënësit duhet t’iu përmbahen rregullave për t’u mbrojtur nga koronavirusi. Autoritetet kanë thënë se mbajtja e maskës, distancës dhe higjiena personale, janë rregullat që duhet të aplikohen në shkolla. Radio Evropa e Lirë ju sjellë disa fotografi të bëra në shkollën fillore "Ismail Qemali" në Prishtinë.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG