Ndërlidhjet

Kundër paragjykimeve ndaj komunitetit LGBTI


Kundër paragjykimeve ndaj komunitetit LGBTI
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Raportet vendore dhe ndërkombëtare vënë në pah se sikundër në shumë vende tjera, edhe në Kosovë pjesëtarët e komunitetit homoseksual, lesbike, biseksual apo transgjinor (LGBTI) janë të stigmatizuar. Radio Evropa e Lirë ka anketuar disa të rinj, të cilët thonë se duhet tejkaluar paragjykimet ndaj këtij komuniteti.(Video:Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG