Ndërlidhjet

Profesorët rusë që kundërshtojnë luftën, largohen nga puna


Profesorët rusë që kundërshtojnë luftën, largohen nga puna
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:22 0:00

Në mbarë Rusinë, profesorët që kanë marrë qëndrim kundër luftës janë përjashtuar nga puna dhe autoritetet u kanë ngritur akuza. Në Volgograd, Roman Melnichenko po e shqyrton mundësinë e emigrimit – ndoshta për të jetuar me prindërit e tij në Ukrainë. Marina Dubrova nga Sakhalini në lindjen e largët të Rusisë, u paraqit para një gjykate pasi studentët e saj e denoncuan tek autoritetet. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG