Ndërlidhjet

Kurti e Vuçiq me qasje të kundërta për dialogun


Kurti e Vuçiq me qasje të kundërta për dialogun
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:51 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq janë takuar në Bruksel në një raund të ri të dialogut të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian. Kryeministri Kurti ka thënë se i ka bërë katër propozime që çojnë përpara dialogun, ndërkohë që presidenti serb, Vuçiq tha se delegacioni kosovar kishte shkuar për të mos u pajtuar për asgjë. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG