Ndërlidhjet

Lajçak për takimin e ri Kurti-Vuçiq: Dua të sigurohem që të rezultojë me lajme të mira


Lajçak për takimin e ri Kurti-Vuçiq: Dua të sigurohem që të rezultojë me lajme të mira
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, tha për Radion Evropa e Lirë se takimi i radhës midis liderëve të Kosovës dhe Serbisë, duhet të rezultojë me lajme të mira për shtetasit e tyre. Ai tha po ashtu se dialogu, që ndërmjetësohet nga BE-ja, nuk ka alternativë.

XS
SM
MD
LG