Ndërlidhjet

Çfarë e gëzoi Kosovën më 2021?


Çfarë e gëzoi Kosovën më 2021?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:44 0:00

Formimi i institucioneve dhe menaxhimi i pandemisë së COVID-19 mbeten sfida të mëdha për Kosovën gjatë vitit 2021. Por, Kosova si një vendi vogël shënoi edhe suksese. Kryesisht sporti dhe kultura prodhuan ngjarjet më pozitive për Kosovën.

Formimi i institucioneve dhe menaxhimi i pandemisë së COVID-19 mbeten sfidat më të mëdha për Kosovën gjatë vitit 2021. Por, Kosova si një vendi vogël shënoi edhe suksese. Kryesisht sporti dhe kultura prodhuan ngjarjet më pozitive për Kosovën. Medaljet e arta olimpike si dhe suksesi i filmit Zgjoi u bënë kryengjarjet e vitit. Por një prej ngjarjeve më të rëndësishme në politikë mbetet vendosja e marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Izrael.
XS
SM
MD
LG