Ndërlidhjet

Largimi i kamionëve nga fshati Rudarë


Largimi i kamionëve nga fshati Rudarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:20 0:00

Më 1 gusht, kamionët që u vendosën nga serbët lokalë në fshatin Rudarë të Zveçanit, kanë nisur të largohen. Serbët lokalë më 31 korrik vendosën barrikada në dy rrugët që çojnë në pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak, që lidhin Kosovën dhe Serbinë. Rudarë gjendet pesë kilometra nga Mitrovica dhe nëpër të kalon magjistralja për në pikëkalimin e Jarinjës.

XS
SM
MD
LG