Ndërlidhjet

“Legjioni i huaj” i Ukrainës, në frontin e luftës në Severodonjeck


“Legjioni i huaj” i Ukrainës, në frontin e luftës në Severodonjeck
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Vullnetarë nga Gjeorgjia, Franca, Australia, Brazili dhe shtete të tjera po luftojnë në frontin e parë në betejën që po zhvillohet në qytetin lindor të Ukrainës, në Severodonjeck. Gazetari Maryan Kushnir i shërbimit ukrainas të Radios Evropa e Lirë shoqëroi një grup personash që thonë se kanë ardhur nga jashtë për të ndihmuar në mbrojtjen e Ukrainës ndaj pushtimit rus.

XS
SM
MD
LG